Neden İlk Patim?

Ülkemizde evcil hayvanların refahının önündeki en büyük engel köpek ve kedilerin terk edilmesi ve kayıplarıdır. Evcil hayvan sahiplendirme, terk edilmiş hayvanların popülasyonunu azaltmak için temel bir stratejidir. İlk Patim olarak daha dolu bir yaşam için insanları, kedileri ve köpekleri bir araya getirmek istiyoruz. Çünkü dünyanın evcil hayvanlarla daha iyi bir yer olduğuna inanıyoruz. Misyonumuz insanlar, kediler ve köpekler arasındaki bağın faydalarını daha fazla insana duyurmaktır.

Kedi ve köpeklerin sorumlu sahiplenilmesini teşvik etmek ve onların sosyal rollerine değer vermek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İlk Patim’de yayınlanan tüm hayvanlar çiftliklerde bakılmaktadır. Ayrıca aşıları yapılmakta olup, karneleri hazır bulunmaktadır. Amacımızın mümkün olduğu kadar çok hayvanı kurtarmak olduğunu belirtmeliyiz.

İlk Patim hayvan sevgisinden yaratılmıştır, ne eksik ne de fazla. Öncelikli hedefimiz, sahiplenmeyi teşvik etmek ve terk edilmeye karşı mücadele etmektir. Platformumuz, bir hayvanı sahiplenmek isteyen tüm insanlara ve hayvanlarını platformumuza dahil ederek bizimle iş birliği yapmak isteyen koruyuculara yöneliktir. İlk Patim’de yayınlanan hayvanlar, bir yuvaya ihtiyaç duyan canlılardır. Barınaklar, vakıflar ve dernekler tarafından bakılan hayvanlardır.